Witamy na stronie rajdu MAZOWIECKIE MINI TROPY

Lokalizacja Bazy

Mapa: Polana Zimne Doły 

 

Zimne Doły to jedno z popularniejszych miejsc wypoczynku na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Polana położona jest pomiędzy Żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południe od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim.

Dojazd samochodem:

- od strony Piaseczna

Można tam dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w Żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo, w ul. Główną (kierunek południowo-zachodni). Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo (na południe) w szeroką drogę leśną, która zaprowadzi nas na miejsce.

UWAGA: jeśli dojedziecie do mostu to znaczy, że przeoczyliście skręt drogi prowadzącej do Zimnych Dołów.


- od strony Góry Kalwarii

Jadąc drogą krajową nr 79 od strony Góry Kalwarii, czyli z południa, należy skręcić na światłach w Pilawie w lewo, w stronę Zalesia Górnego (w drogę nr 873), a następnie po niecałych 2,5 km, na wysokości leśniczówek Chojnów i Dobiesz, skręcamy w prawo (na północ) w drogę leśną, którą jedziemy około 2 km.

Na miejscu znajduje się duży, mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów utwardzony parking leśny.

 

Dojazd PKP:

Jeżeli na Rajd nie będzie docierać samochodem, polecamy Wam dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich do Zalesia Górnego. Ze stacji Warszawa Śródmieście (kierunek zachodnie) pociągi do Zalesia Górnego w dniu 11 października 2014 r. odjeżdżają o następujących godzinach: 6.16, 7:46, 8:28. Podróż pociągiem zajmie Wam około 45 minut.

Ze stacji PKP Zalesie Górne do Polany Zimne Doły, czyli miejsca startu Rajdu, najlepiej dotrzeć niebieskim szlakiem turystycznym, który zaczyna się przy przejeździe kolejowym. Będzie tego ok. 2 km. Na początku ul. Wczasową, a potem wzdłuż stawów (i przez stawy). 

 

 

 

« prev  |   top  |   next »

SPONSORZY

 

  

 

PATRONAT

 

MEDIA

 

 

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login